ArtMap

Artmap, z. s., Vojtěšská 196/18, 110 00 Praha 1

ArtMap – rozcestník současného umění

ArtMap je jedinečný průvodce, díky kterému se snadno zorientujete v současném umění. Spolupracuje s celým spektrem galerií a kulturních institucí napříč Českou republikou od největších výstavních síní až po nezávislé iniciativy. Informuje o dění na výtvarné scéně i v příbuzných oborech prostřednictvím portálu artmap.cz a tištěných map v Praze a v Brně.

ArtMap vznikla v roce 2008 jako praktická turistická mapa pro všechny, kteří se chtěli zorientovat v pražských galeriích a výstavách. Dnes vychází v česko-anglickém vydání v Praze každé dva měsíce, v Brně jednou za tři měsíce a při zvláštních příležitostech i v jiných městech. Je k dostání zdarma v galeriích, infocentrech, vybraných kavárnách, kinech či nejrůznějších kulturních institucích převážně v Praze a Brně.

Webový portál artmap.cz přináší denně aktualizované informace o výstavách a uměleckých akcích v celé České republice. Na počítači i na mobilu jednoduše najdete události, které vás zajímají. Můžete si také nechat posílat pravidelný týdenní newsletter s informacemi o vernisážích, akcích včetně upozornění na končící výstavy, anebo speciální newsletter věnovaný dětským programům. Obsáhlá databáze akcí a výstav funguje také jako archiv.

ArtMap organizuje kulturní akce, vydává vlastní publikace a provozuje knihkupectví v Praze zaměřené na uměleckou literaturu. Společně s Nadací Agosto Foundation v rámci knihkupectví založila a vede galerii Tapeta, která ve vstupním prostoru pravidelně prezentuje vždy jedno dílo korespondující s prostorem, nebo jinou aktuální aktivitou (vydáním knihy, apod.)

Projekt je uskutečňován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Hlavního města Prahy, Statutárního města Brna, Městské části Praha 1 a Agosto Foundation.