Dílna U Pavouka / sítotisková dílna DUÚL

Masarykova 14, 400 01 Ústí nad Labem

Dílna U Pavouka

Dům umění Ústí nad Labem je v přechodném období na Masarykově ulici rozšířen o další prostor, který využívá jako zázemí pro svůj doprovodný program. Přestěhovali jsme i vybavení sítotiskové dílny, které slouží hlavně studentům Fakulty umění a designu, aby prohloubili své zkušenosti a sami zkoumali hranice sítotisku. Nezapomínáme ani na školy a veřejnost, která v rámci workshopů nahlédne pod ruce grafiků a sítotisk si může také vyzkoušet.

Pro studenty
Dílna je Vám otevřena! Můžeš tisknout na papír i textil nebo zkusit zcela něco jiného. Chceš semestrální úkol či trika svý metalový kapely udělat na sítu? Přijď a domluv si co nejdřív termín tisku. Sleduj program sítotiskové dílny, která pravidelně nabízí workshopy pro studenty, kteří se chtějí zorientovat v naší dílně a naučit se ovládat všechny postupy, do dílny pak můžeš po domluvě chodit tisknout a sám experimentovat. Přines si vlastní textil či papír, jinak je v dílně vše, co potřebuješ. Půjčujeme síta za poplatek, ve kterém jsou náklady spojené s osvitem. Barvu si zvážíš a kolik spotřebuješ – tolik zaplatíš. Ein Zwei, Easy Peasy!

Pro školy
Pokud byste měli zájem vzít své šikovné studenty do dílny, kontaktujte Dům umění duul@ujep.cz a zarezervujte si termín. Doporučujeme vzít starší děti (II. stupeň ZŠ a výš), ideální počet je 10 studentů na 2–4 hodiny, ale zvládli jsme to i ve větších skupinách i v kratší době, lze případně kombinovat s galerijní animací a skupiny prostřídat. Nejoblíbenější je tisk na textil, jelikož si každý může přinést vlastní triko, potisknout ho a po workshopu odnést rovnou na sobě. V dílně nabízíme k zakoupení světlé či tmavé, klasické lněné tašky. Skupina spolupracuje na společném motivu, na kterém si ukážeme celý proces – od návrhu, realizace, osvitu, vymývání, sušení, měření, až samotný tisk, mytí a závěrečné fixování barvy na textilu.

Není v lidských silách, aby si za tuto krátkou dobu mohl každý vytisknout vlastní motiv. Na všem se ale dá individuálně domluvit, záleží na čase a počtu účastníků.

Sledujte doprovodný program Domu umění, kde se dozvíte o speciálních dílnách, které jsou široce zaměřené a určené všem věkový kategoriím. Již jsme realizovali – galerijní animace, sítotisk, monotypii, linoryt, akvarel, dílny pro pokročilé s designéry šperku, textilu, papíru i zvukové dílny. Zveme zajímavé umělce a úspěšné absolventy, kteří za námi přijíždí ze všech koutů naší republiky.

KONTAKTNÍ OSOBA
Adéla Bierbaumer
adela.bierbaumer@gmail.com