K-A-V-K-A

Krocínova 5, 110 00 Praha 1

KAVKA je specializované knihkupectví a umělecká galerie. 
Provozujeme internetový obchod a kamenný obchod v centru Prahy.

Knihy, které zde nabízíme, jsou většinou z produkce českých nebo slovenských nakladatelů, galerií a muzeí a věnují se především českému a slovenskému umění, architektuře a designu a fotografii. Některé knihy můžete najít pouze u nás, jelikož nejsou součástí širší distribuční sítě. Součástí naší obchodní nabídky jsou také antikvariátní knihy o umění, jedinečné autorské knihy nebo vzácné bibliofilie.

Kromě knih nabízí KAVKA také originální umělecká díla českých autorů převážně 20. a 21. století. Svůj zájem soustřeďujeme hlavně na grafiku a kresbu a to i vzhledem k omezenému výstavnímu prostoru. Ale často u nás najdete také olejeomalby nebo drobné plastiky. Několikrát do roka pořádáme komorní autorské výstavy.
Jsme tým znalců umění a dokážeme posoudit  umělecká díla i knihy.

Naším cílem je povzbudit a rehabilitovat knižní a výtvarnou kulturu a v tomto směru působit na mladé lidi i střední generaci, která často kvůli všudypřítomnému internetu opomíjí skutečnou tvorbu. Věříme, že  umění, a to i v podobě krásných knih, je součástí národního kulturního dědictví a mělo by se stát součástí života každého z nás.