Scholastika, z. s. / Scholastika – vyšší odborná škola vizuální komunikace, s. r. o.

Schnirchova 662/22, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Kurzy Scholastika
Veřejné večerní kurzy jsou určeny všem, kdo chtějí poznat umění a design v praxi. Probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích. Několikrát ročně pro studenty pořádáme zahraniční zájezdy za uměním a designem (např. Benátské bienále, Salone del Mobile v Miláně nebo Berlin Gallery Weekend). Prostory a zázemí Scholastiky jsou po individuální domluvě všem studentům k dispozici pro vlastní tvorbu a další kreativní rozvoj.

Lektory kurzů jsou jedni z nejlepších umělců a designérů současné scény. Se Scholastikou se spojují jména jako například šperkařka Viktorie Beldová, ilustrátor David Böhm, módní návrhářka Alice Klouzková (značka Sistersconspiracy), fotograf Jiří Thýn, teoretik designu a žurnalista Adam Štěch nebo studio Herrmann & Coufal.

VOŠ vizuální komunikace
Scholastika - vyšší odborná škola vizuální komunikace nabízí vzdělání v oborech produktový, grafický a motion design. Status VOŠ získala v roce 2015 a je tak svým absolventům oprávněna udělovat titul Diplomovaný specialista (DiS.).
Studijní obory čerpají zejména ze zkušeností pedagogů, respektovaných odborníků domácí a zahraniční designérské scény. Inovativní pojetí výuky přináší praktické přístupy a kvalitní technické zázemí.
Specifika studia jsou důraz na studentovu samostatnost a volnost při objevování vlastní specializace. Praxe ve spojení s budoucími zaměstnavateli, technické zázemí a kolektiv školy, to vše zvyšuje schopnost absolventů uplatnit se v oboru.