Trafo Gallery

Hala 14 – Holešovická tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Trafo Gallery je soukromá výstavní síň v prostorách bývalých jatek, jejíž cílem je vystavovat výrazné umělce nejen z generace svých zakladatelů. U zrodu dnes již bývalé Trafačky stál Jan Kaláb, Jakub Nepraš, Michal Cimala a Blanka Čermáková, kteří od konce roku 2006 dodnes společně utvářejí výstavní program. Ve spolupráci s předními českými kurátory (Otto M. Urban, Petr Vaňous, Radek Wohlmuth a dalších) a českými i zahraničními umělci připravuje Trafo Gallery šest výstav ročně, ke kterým vydává dvojjazyčné výpravné publikace.

Na původní adrese v bývalé trafostanici v pražských Vysočanech žila více jak stovka umělců, na místě vzniklo přes 200 výstav a kulturních akcí. Mezi nevýraznější patřil festival Names (2008), Martha Cooper Files (2013), Věříme v krizi (2009), Metropolis (EXPO 2010), výroční mikulášské výstavy rezidentů a hostů atp. Toto období dokumentuje film Saši Dlouhého Trafačka: Chrám svobody a kniha Trafology.

Aktuálně v blízkosti Trafo Gallery pracuje Jan Kaláb, Jakub Nepraš, Zdeněk Trs, Tets Ohnari a v dalších ateliérech v Nuslích pak Michal Cimala a H3T architekti. Součástí kolektivu Trafo Gallery se stal od roku 2020 Miroslav Kovářík.
Ředitelkou galerie je Blanka Čermáková.

Charitativní projekty připravuje Trafo Gallery ve spolupráci s Galerií KODL.