Svět knihy

Svět knihy, s.r.o., Fügnerovo nám. 1808/3, 120 00 Praha 2

Svět knihy, s.r.o. je společností Svazu českých knihkupců a nakladatelů.
Mezi hlavní aktivity společnosti patří pořádání mezinárodních knižních veletrhů a literárních festivalů.

Svět knihy Praha
Největší svátek knihy v České republice, který za čtyři dny konání na Výstavišti Praha navštíví přes 50 000 návštěvníků, účastní se jí více na 400 vystavovatelů na výstavní ploše cca 4 000 m2. Literární festival každoročně představuje téměř 800 účinkujících spisovatelů, ilustrátorů, překladatelů, odborníků a dalších aktérů knižního průmyslu v 650 doprovodných pořadech. Na veletrhu a festivalu se prezentují hosté z více než 30 zemí světa.

Svět knihy Plzeň
podzimní knižní akce, konaná od roku 2018 v areálu DEPO2015 nabízí přehled aktuální knižní produkce od více než šedesáti nakladatelů. Na Plzeňsko přijíždějí desítky českých i zahraničních autorů, kteří se během dvou dnů představují v žánrově pestré paletě literárních programů. Návštěvnost se pohybuje kolem 8 000 lidí.

Se spisovateli a ilustrátory jsme jedna ruka. Nemálo jsme jich vyzpovídali a zaznamenali jejich autorská čtení online v době epidemie koronaviru na jaře roku 2020, kdy se nemohl konat Svět knihy Praha. Rozhovory přenášela Mall.tv, kde stále můžete virtuální setkání zhlédnout.

Záleží nám také na čtenářské gramotnosti naší společnosti. Snažíme se ji rozvíjet především u dětí a mladých lidí, a proto realizujeme kampaň na podporu četby knih Rosteme s knihou.