Jiří Švestka Gallery

Janáčkovo nábřeží 5, 150 00 Praha 5

Od 24. května 2017 funguje nová pražská pobočka Jiri Svestka Gallery. Společnost Fine Arts of Central Europe s.r.o., která galerii provozuje, ji otevřela na adrese Janáčkovo nábřeží 5, Praha 5 - Smíchov.

Činnost galerie je zaměřena na současné mezinárodní výtvarné umění, galerie zastupuje české a světové umělce pracující napříč médii. 

Galerie byla založena Jiřím Švestkou v Praze v roce 1995 jako jedna z prvních českých soukromých galerií. Měla podíl na růstu trhu s uměním v České republice a na Slovensku.

Galerie byla od svého vzniku pevně spojena s myšlenkou představit v Praze zahraniční a české umělce (mladé i etablované), respektive středoevropské umělce prezentovat v mezinárodním kontextu a umožnit jim spolupráci se světovými institucemi. Zastoupení umělci vystavovali v institucích jako například v Musée d'art moderne Saint-Étienne, Museum Tinguely Basel, Kunsthal Rotterdam, Photographers' Gallery Londýn, Kunstmuseum Wolfsburg, na Bienále v Benátkách, nebo v muzeu Kolumba v Kolíně nad Rýnem.

V letech 1995–2003 sídlila v Urbánkově domě, takzvaném Mozarteu v Jungmannově ulici v Praze. V letech 2003–2014 galerie sídlila v bývalé budově manufaktury na ulici Biskupský dvůr, Praha 1. V devadesátých letech zastupovala galerie představitele českého umění. Vystavovali v ní například Jiří Černický, Krištof Kintera, Markéta Othová, Jiří Franta, David Böhm, Lukáš Jasanský, Martin Polák, Jitka Hanzlová a další. V letech 2009–2017 fungovala pobočka galerie v Berlíně. Roku 2017 byla opět otevřena pražská pobočka Jiri Svestka Gallery. Společnost Fine Arts of Central Europe s.r.o., která galerii provozuje, ji otevřela na adrese Janáčkovo nábřeží 5.

Jiri Svestka Gallery Berlin (2009–2017)
Jiri Svestka Gallery Berlin sídlila na Potsdamer Straße 81c,D – 10 785 a stejně jako pobočka v Praze se zaměřovala zejména na současné mladé umělce ze střední Evropy. Vystavovali zde například Rafał Bujnowski Andrej Dúbravský, Jan Durina, Mark Ther, Martin Kohout, Jan van der Pol, Krištof Kintera, Jiří Černický, Maki Na Kamura, Katarina Poliačiková, Adéla Babanová, Josef Bolf, Jiří Franta, David Böhm, Sofie Švejdová a další.